Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Atak na London Bridge. Prezydent Duda chciał się spotkać z bohaterskim Polakiem. Wielka Brytania odmówiła

Atak na London Bridge. Prezydent Duda chciał się spotkać z bohaterskim Polakiem. Wielka Brytania odmówiła

Prezydent Andrzej Duda chciał się spotkać z bohaterskim Polakiem, który brał udział w zatrzymaniu zamachowca na London Bridge.

Władze brytyjskie jednak stanowczo odmówiły, uzasadniając swoją decyzję kwestiami bezpieczeństwa.

Do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Polakiem, który próbował zatrzymać terrorystę na London Bridge, miało dojść w poniedziałek 2 grudnia. Jednak się nie udało.


Wielka Brytania odmówiła polskiemu prezydentowi z uwagi na zasady bezpieczeństwa.

Jak podaje Onet, polska strona w dalszym ciągu zabiega o organizację spotkania Andrzeja Dudy z bohaterskim Polakiem.

Według portalu Duda ma zamiar też wspomnieć o bohaterskim czynie Polaka podczas swojego pobytu w Londynie na Spotkaniu Szefów Państw i Rządów NATO.

Do ataku nożownika na London Bridge doszło w piątek 29 listopada.

28-letni Usman Khan uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych - został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.


Zamachowiec zabił dwie osoby. To absolwenci Cambridge - 23-letnia Saskia Jones i 25-letni Jack Merrit. Trzy kolejne zostały ranne.

Napastnik był powstrzymywany przez przypadkowe osoby, w tym przez 38-letniego Łukasza, który, według pierwszych doniesień medialnych, miał użyć w tym celu kła narwala. W rzeczywistości, ale długa lanca zabrana z restauracji, w której Polak pracował.

3 grudnia Polak wydał oświadczenie w sprawie zamachu:

"Mężczyzna mnie zaatakował, po czym wybiegł z budynku. Byłem w grupie, która za nim podążyła i zatrzymała na moście. Zostałem pchnięty nożem, a później trafiłem do szpitala. Jestem wdzięczny, że mogłem wrócić do domu".

Wednesday, 04 December 2019 07:39
 


Czytaj poprzedni artykuł:
WizzAir zamierza wprowadzić bilety miesięczne
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna włamał się do domu i napastował seksualnie chłopca w jego sypialni


Global Centre