Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Imigranci w dniu przyjazdu do UK będą musieli płacić 625 GBP za opiekę NHS – zapowiada Boris Johnson
Imigranci w dniu przyjazdu do UK będą musieli płacić 625 GBP za opiekę NHS – zapowiada Boris Johnson

Wszyscy imigranci chcący przyjechać do wielkiej Brytanii będą musieli zapłacić dodatkową opłatę 625 GBP za opiekę NHS - zapowiedział Boris Johnson.

Opłata ta będzie pobierana w dniu wjazdu, niezależnie od tego, czy imigrant będzie korzystać z opieki zdrowotnej, czy nie.


Zgodnie z polityką imigracyjną Borisa Johnsona po Brexicie imigranci z UE, którzy przeprowadzają się do Wielkiej Brytanii, nie będą już dłużej traktowani preferencyjnie.

Premier w dzisiejszym oświadczeniu napisał na łamach "The Sunday Times" - jeśli Partia Konserwatywna wygra wybory, to zapewni, że ludzie, którzy przybędą do naszego wspaniałego kraju z dowolnego miejsca na świecie, już pierwszego dnia przyczynią do finansowania naszego NHS.

- Brytyjczycy płacą ogromne kwoty, aby mieć wysoką jakość usług zdrowotnych. Sprawiedliwie będzie, jeśli imigranci również się dorzucą - wyjaśnił.


Obecnie imigranci z UE nie muszą ponosić żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu, a osoby spoza UE płacą 400 funtów.

Johnson zobowiązuje się do zmniejszenia ogólnej liczby imigrantów, dlatego jego polityka imigracyjna obejmuje również ograniczenie dostępu imigrantów do benefitów.

Każda nowo przybyła osoba będzie mogła ubiegać się o zasiłki socjalne dopiero po 5 latach od przyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Według aktualnych sondaży konserwatyści cieszą się najwyższym od lat poparciem społeczeństwa, wyprzedzając Partię Pracy średnio o 10-17 punktów procentowych.

Monday, 18 November 2019 08:15
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Niesamowity wyczyn Brytyjki. Przebiegła boso 2352 km
  Czytaj następny artykuł:
Polacy z Wolverhampton ofiarami regularnych ataków "hate crimes". Policja nie robi nic, aby im pomóc