Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Polacy z Wolverhampton ofiarami regularnych ataków "hate crimes". Policja nie robi nic, aby im pomóc
Polacy z Wolverhampton ofiarami regularnych ataków "hate crimes". Policja nie robi nic, aby im pomóc

Polska rodzina z Wolverhampton od 3 tygodni jest atakowana przez angielską młodzież, a policja nie robić nic, aby im pomóc, mimo że mają dowody i nagrania z ataków.

Od 20 października Polacy mieszkający Ruskin Road w Wolverhampton zostali zaatakowani aż 9 razy przez lokalną młodzież.

Rodzina jest przez nich wyzywana, młodzież też regularnie niszczy ich pojazdy i rzuca w ich dom jajkami.


Pani Anita, która padłą ofiarą ataków, napisała w mailu do bham.pl, że boi się o swoje bezpieczeństwo, bo mimo dowodów w postaci zdjęć oraz nagrań wideo, miejscowa policja nic nie robi, a ataki przybierają na sile.

– Jesteśmy ofiarami hate crime. Od trzech tygodni jest niszczony nasz samochód, jesteśmy wyzywani przez lokalną młodzież. Sprawa była niejednokrotnie zgłaszana na policję od 1 listopada, jak do tej pory nic nie było z tym zrobione. Mamy świadków oraz nagrania z tych większości zdarzeń – napisała kobieta.


Kobieta czuje się bezsilna i nie wie co robić, bo pomimo wielokrotnych zgłoszeń i posiadania nagrań, które potwierdzają ataki, policja nie zrobi nić, aby ukarać sprawców i aby ataki się nie powtarzały.

Do pierwszego ataku doszło 20 października, wtedy zostało zniszczone lusterko w jednym z samochodów polskiej rodziny. 3 dni później zostało zniszczone lusterko w drugim samochodzie.


Poszkodowani naprawili lusterka, jednak ku ich zaskoczeniu 26 października zauważyli, że tym razem w ich samochodzie są urwane oba lusterka.

29 października miał miejsce kolejny atak wtedy, została wybita szyba w samochodzie.

Później ataki przeprowadzane przez lokalną młodzież zaczęły się nasilać, tym razem na oczach właścicieli została wybita szyba w samochodzie.

– Piąte zdarzenie miało miejsce 31.10 o godzinie 12.53, wtedy wybili szybę na naszych oczach, z tego też mamy nagranie. – napisała kobieta

Szóste zdarzenie miało miejsce 1 listopada, tego dnia dwóch chłopców przechodziło obok auta, jeden z nich kopnął lusterko, a drugi wybił tylną szybę.Polacy powiadomili o tych zdarzeniach policję, jednak mimo pokazanych dowodów w postaci nagrań wideo policja nie zrobiła nic i 9 Listopada doszło do kolejnego zniszczenia samochodu.

Tym razem jeden z chłopaków jadących na rowerze uderzył w lusterko, później objechał samochód i z drugiej strony kopnął w drugie lusterko.

Ósme zdarzenie miało miejsce 15 listopada wtedy na oczach właścicielki chłopcy wybili szybę w samochodzie

– Wtedy dwójka chłopców przed domem założyła na głowę kaptury i wybiła szybę przy miejscu kierowcy, czego byłam naocznym świadkiem, akurat wracałam ze sklepu, gdy to zrobili – napisała pani Anita


Dzień później dwóch chłopców rzuciło jajkami w dom Polaków, jedno trafiło w szybę a drugie w elewację.

Od 20 października Polacy zostali zaatakowani aż 9 razy, kilka razy zgłosili zdarzenia na policję, pokazując nagrania, na których widać sprawców.

Mimo zapewnień policji, że się zajmie sprawą, nie uczyniono nic i Polacy się cały czas boją o swoje bezpieczeństwo.

Monday, 18 November 2019 07:27
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Imigranci w dniu przyjazdu do UK będą musieli płacić 625 GBP za opiekę NHS – zapowiada Boris Johnson
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna śmiertelnie dźgnięty nożem w Lozells