Wiadomości
Polacy zamordowali rodaka za kradzież nielegalnych papierosów
| Łukasz Grabowski |
Trzech Polaków zostało oskarżonych o morderstwo swojego rodaka Łukasza Grabowskiego.
Trzech Polaków zostało oskarżonych o morderstwo swojego rodaka Łukasza Grabowskiego.32-letni Łukasz Grabowski mieszkający w Bristolu został znaleziony na drodze przed szpitalem w Gloucester krótko przed jego śmiercią.
Policja uważa, że mężczyzna został tam celowo porzucony.
Grabowski miał poważne obrażenia głowy, gdy znaleziono go środę 21 listopada na Great Western Road.
Jako pierwszy aresztowany i oskarżony o morderstwo był Krzysztof Solościuk z Bristolu. Sędzia powiedział, że sprawa jest zbyt poważna i zostanie przeniesiona do sądu koronnego Bristol Crown Court.
Potem przed sądem Cheltenham Magistrates Court stanął 36-letni Tomasz Urbaniak i również oskarżony o morderstwo.
Policja poszukuje również 37-letniego Krystiana Czelewicza w związku ze śmiercią Grabowskiego, uważa się, że przebywa on za granicą.
Polacy mieli zamordować swojego rodaka po sporze związanym z kradzieżą nielegalnie sprowadzonych papierosów z Ukrainy o wartości 300 000 funtów.
Według ustaleń śledczych przedstawionych przed Sądem Koronnym w Bristolu, Grabowski miał zabrać bez ich zgody furgonetkę, załadowaną ukraińskimi papierosami, z magazynu w Luton i pojechać nią do Bristolu.
24 godziny później - po południu 21 listopada ubiegłego roku - został śmiertelnie zaatakowany przez trzech Polaków w alejce za hotelem w Gloucester.
Solościuk z Pound Drive w Bristolu i Urbaniak, bez stałego adresu, nie przyznali do morderstwa .
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 39 ofiar w ciężarówce. Większość może pochodzić w Wietnamu | Czytaj następny artykuł: Ciężarówka pełna ciał. Kolejna osoba aresztowana |
Gorące Tematy

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie od kwietnia 2026. Miliony p…

Wielka Brytania wprowadza pierwszy taki zakaz wizowy. Rząd blokuje część…

Wielka Brytania. Tysiące pracowników Tesco może otrzymać nawet 8 000 fun…

Wielka Brytania. Miliony kierowców mogą otrzymać odszkodowania w 2026 ro…

Do 300 GBP na zakupy w supermarketach w Wielkiej Brytanii. Ruszył nabór …

Wydatki na benefity w Wielkiej Brytanii sięgną £333 mld. Miliony osób na…

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Jest o ponad 20 GBP tańszy ni…
