Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Mieszkaniec Walsall chciał dołączyć do ISIS

Mieszkaniec Walsall chciał dołączyć do ISIS

Brytyjczyk, który przeszedł na islam, zradykalizował się i chciał walczyć w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii, trafił przed sąd Old Bailey w Londynie.

Znany wcześniej jako Jack, 27-letni Ismael Watson został zatrzymany przez tureckie władze, gdy próbował przekroczyć granicę z Syrią. Deportowano go do Wielkiej Brytanii. Podczas zaszyfrowanych rozmów prowadzonych z pracującymi pod przykrywką agentami MI5 opowiadał o planowaniu zamachów terrorystycznych – pisze Express and Star.

Oskarżenie mówi, że w trakcie rozmów prowadzonych za pomocą aplikacji Telegram, Watson przejawiał nienawiść do zachodniego społeczeństwa i swoją determinację do prowadzenia świętej wojny z „zachodnim ciemiężcą”. Mężczyzna nie przyznał się do planowania aktów terroru. Twierdził, że brytyjskie sądy nie mają nad nim władzy.

Watson dorastał w niemuzułmańskiej rodzinie w Liverpoolu. Potem przeszedł na islam i przeprowadził się do Walsall. Kiedy tam zamieszkał szybko się zradykalizował oglądając online nagrania stworzone przez ISIS.

We wrześniu 2015 roku w meczecie Green Lane w Birmingham poślubił Sharminę Begum, jednak jego radykalizm zaczął przeszkadzać kobiecie i go zostawiła.
Wednesday, 13 September 2017 06:47
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak zgwałcił kobietę – sąd skazał go na 9 lat
 Czytaj następny artykuł:
Polskie małżeństwo zbiera pieniądze na powrót do Polski