Wiadomości
Imigranci "zamulają" brytyjskie więzienia. Deportować!
Gazeta twierdzi, iż "premier David Cameron jest zdecydowany, by odesłać jak największą liczbę obcokrajowców do ich krajów pochodzenia", nawet jeśli sami osadzeni nie będą chcieli się na to zgodzić. Wyjątkiem mają być przypadki, gdy więźniom po powrocie do ojczyzny mogłaby grozić śmierć lub tortury.
W brytyjskich więzieniach wyroki odsiaduje 11,135 obcokrajowców - Polacy są na czwartym miejscu, jest ich 642, za Jamajczykami, Nigeryjczykami i Irlandczylkami. Roczny koszt utrzymania jednego więźnia to 38 tys. funtów, więcej niż roczne czesne studenta w prestiżowym Eton College.
Brytyjski premier jest przekonany, iż dzięki odsyłaniu przestępców z zagranicy budżet oszczędzi znaczną sumę - wydatki resortu sprawiedliwości w ciągu najbliższych 4 lat mają się zmniejszyć o 23%.
Z kolei minister sprawiedliwości, Kenneth Clarke uważa, iż brytyjskie sady zbyt często wymierzają karę więzienia. "Daily Mail" twierdzi, iż teraz obcokrajowcy, którym zostanie udowodnione celowe zniszczenie dokumentów - paszportu lub posługiwanie się fałszywymi, nie będą zamykani w więzieniach ale upominani, deportowani i wpisywani na czarna listę z absolutnym zakazem wstępu na teren Wielkiej Brytanii.
Źródło:wp.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja zatrzyma przechwycony milion funtów | Czytaj następny artykuł: Królowa Elżbieta II założy konto na Facebooku |
Gorące Tematy

Jakie są realne dochody w Wielkiej Brytanii? Najnowsze dane zaskakują

Ryanair wprowadza ważną zmianę na wszystkich lotach. Dwa przedmioty pole…

Benefity zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii 10 mln osób zgłasza niepełno…

Wielka Brytania planuje pobierać podatek, zanim jeszcze zarobisz. Ogromn…

9-letnia dziewczynka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Aresztowano nastol…

Wielka Brytania: tysiące kierowców niesłusznie ukaranych. Mandaty za nad…

Wielka Brytania notuje nagły spadek cen domów. O 6 700 GBP taniej niż mi…



