Wiadomości
Większe kary za niebezpieczną jazdę
Wysyłanie wiadomości sms lub rozmowa przez telefon podczas prowadzenia samochodu będą podlegać ostrzejszym karom, poinformował minister transportu .

Minister transport, Patrick McLoughlin, stwierdził, że kary za niebezpieczną jazdę wzrosną o 50%, czyli z £60 do £90. Liczba punktów karnych pozostanie bez zmian, czyli trzy.
Kara trzech punktów karnych i £90 zostanie również wprowadzona za inne wykroczenia drogowe, np. dla kierowcy, który jadł kanapkę lub zapalał papierosa za kierownicą czy za przekroczenie prędkości. Zostaną również wprowadzone nowe zasady i kary za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków, natomiast obecny dozwolony limit alkoholu we krwi pozostanie bez zmian.
Od 2003 roku skazano ponad milion kierowców za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem.
Profesor Stephen Glaister, dyrektor RAC uważa, że korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu powoduje większą utratę koncentracji niż pod wpływem alkoholu lub pod wpływem marihuany.
czwartek, 09 maja 2013 08:31
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatkowe pieniądze prze…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo wypłacają oszczędności emerytalne w …
Wielka Brytania. Miliony pracowników mogą stracić na zmianach w ulgach p…
Brytyjczycy w szoku po nieudanym teście alarmu narodowego. Tysiące telef…
Największe supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą wydłużyć godziny otwarc…
Najlepsze i najgorzej oceniane szpitale NHS w Anglii ujawnione w nowym r…