Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

13-letni chłopiec z pistoletem na wodę otoczony przez uzbrojoną policję w Londynie

W jednej z dzielnic wschodniego Londynu, Hackney, 13-letni chłopiec został otoczony przez uzbrojoną policję, która pomyliła jego wodny pistolet z prawdziwą bronią.

Matka chłopca wyraziła swoje „ogromne oburzenie” i nazwała incydent „głęboko traumatycznym doświadczeniem”.


Chłopiec bawił się w wodną walkę ze swoim rodzeństwem 19 lipca, kiedy patrolujący policjant zgłosił potencjalny incydent z bronią palną.

Na miejsce zostały wysłane uzbrojone jednostki z policji Met i City of London Police, które aresztowały chłopca pod zarzutem posiadania broni palnej.

Jeden z zabawkowych pistoletów był niebiesko-biały, a drugi różowo-biały.

Matka chłopca stwierdziła, że została „potraktowana z pogardą przez funkcjonariuszy”, kiedy przybyła na miejsce i je wyzwała.


Zapytała, czy jej syn został zatrzymany „za zabawę w jasno zabarwionym plastikowym pistolecie na wodę z młodszym rodzeństwem na ulicach przed naszym domem? Czy za bycie czarnym chłopcem na ulicach Hackney?”.

Wewnętrzne śledztwo przeprowadzone niedawno przez Met Police nie znalazło żadnych dowodów na niewłaściwe postępowanie ze strony funkcjonariuszy.

Detektyw nadkomisarz James Conway przeprosił za „traumę” spowodowaną incydentem i dodał, że zgodnie z zasadami College of Policing, funkcjonariusze „powinni traktować wszystkie bronie jako prawdziwe i naładowane, dopóki nie zostanie udowodnione inaczej”.


Incydent z 13-letnim chłopcem w Londynie wywołał kontrowersje i pytania o postępowanie policji.

Matka chłopca jest „w szoku” i czuje się „złamana”.

Incydent ten podnosi również kwestie dotyczące relacji między społecznością a policją, zwłaszcza w kontekście podejrzeń o uprzedzenia rasowe.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wydarzenia z okazji Bonfire Night w West Midlands w 2023 roku
 Czytaj następny artykuł:
Dodatek 600 GBP wpłynie na konta bankowe milionów mieszkańców UK. DWP podaje dokładną datę przelewów