Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wycieczki autobusowe po Anglii za 2 funty. Oto cztery najbardziej malownicze trasy

Ponad 130 operatorów autobusowych dołączyło do programu oferującego przejazdy za 2 GBP, co daje szanse, aby za grosze pojechać i zobaczyć niektóre z najbardziej malowniczych obszarów Anglii.

Wszystkie przejazdy autobusowe w Anglii będą kosztować nie więcej niż 2 funty do końca marca.


W całym kraju średnia pojedyncza opłata za przejazd wynosi około 2,80 GBP, więc program będzie ogólnie stanowił zniżkę w wysokości około 30%.

Jednak na dłuższych trasach wiejskich użytkownicy autobusów mogą zaoszczędzić nawet 87%.

50-milowa podróż z Yorku do Whitby przez North York Moors, która została uznana za najbardziej malowniczą trasę w Wielkiej Brytanii w ankiecie z 2018 roku, zwykle kosztuje 14 funtów, więc podróżni zaoszczędzą 12 funtów.

Autobus 840 Coastliner, który odbywa tę epicką podróż cztery razy dziennie, stanowi jedną z setek tras, które teraz kosztują mniej.

Ponad 130 przewoźników autobusowych bierze udział w programie o wartosci 60 milionów funtów, który jest finansowany przez rząd.


Nowe ceny będą naliczane automatycznie na każdej kwalifikującej się trasie.

Natomiast korzystając ze strony Traveline można sprawdzić, czy dana podróż autobusem jest częścią programu.

Oto cztery najbardziej malownicze przejazdy autobusowe, które kosztują jedynie 2 funty.

840 Coastliner z Yorku do Whitby przez Malton w North Yorkshire

Trasa pomiędzy starożytnymi bramami i murami miejskimi w Yorku a klimatycznymi ruinami opactwa nad portem w Whitby.

Coastliner jedzie przez ładne miasteczka targowe i dzikie wrzosowiska North York Moors. Cała podróż trwa ponad dwie godziny i jest co oglądać.

599 z Bowness do Grasmere w Cumbrii


Kursujący co godzinę obok niektórych z najsłynniejszych jezior Kumbrii, autobus ten oferuje kwintesencję podróży po Krainie Jezior.

Przejeżdza obok łodzi w Ambleside i wzdłuż trzcinowego brzegu Rydal Water i górującymi nad nimi porośniętymi paprociami zboczami Nab Scar.

X53 z Weymouth do Axminster w Dorset


Ta przejażdżka wzdłuż Wybrzeża Jurajskiego w Dorset od strony portu Weymouth biegnie przez falujące Wessex Downs. Za brązowymi kamykami Plaży Chesil lewej stronie widać śliniące błękitem morze.

W pobliżu Abbotsbury, oprócz subtropikalnych ogrodów roztacza się niezrównany widok na kaplicę św. Katarzyny na kopulastym wzgórzu.

Zobacz też:

Purbeck Breezer 40 z Poole do Swanage w Dorset (MoreBus)


Breezer 40 z otwartym dachem mija Holes Bay i zalesiony park Upton, ale to tylko początek. Przez Wareham, jedno z nielicznych pozostałych saskich miast otoczonych murami w Anglii, autobus mija XI-wieczny kościół św. Marcina i ruiny murów zamku Corfe zbudowanego przez Wilhelma Zdobywcę. Podróż kończy się w pobliżu piaszczystej plaży w Swanage.

Zwykle bilet na ten autobus kosztuje 7,5 funta, więc 2 funty to bardzo dobra okazja.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowa liczba karetek czekających w kolejkach na oddziały ratunkowe w Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Wypłaty dodatku 600 GBP w UK. Kto jest uprawniony i jak się odwołać?