Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Entertainment Kolejny zakażony koronawirusem przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Apel do pasażerów Raynaira

Kolejny zakażony koronawirusem przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Apel do pasażerów Raynaira

Jeden z pacjentów zakażonych koronawirusem w Polsce przyleciał do kraju z Wielkiej Brytanii.

Pacjent z Oleśnicy to około 30-letni mężczyzna, który przyleciał do Wrocławia z Londynu.

W samolocie i na lotnisku nie miał żadnych objawów. Wrócił do domu samochodem, a dzień później poczuł się znacznie gorzej: miał gorączkę, duszności i kaszel.


– Mężczyzna sam pojechał do szpitala na ul. Koszarową, gdzie został przyjęty w nocy z 10 na 11 marca. Pozytywny wynik badania potwierdzono u niego wczoraj ok. godziny 21 – powiedziała „Wyborczej” dyrektor oleśnickiego sanepidu.

Teraz Port Lotniczy we Wrocławu apeluje do pozostałych pasażerów samolotu, którym podróżował chory.

Pasażerowie, którzy przylecieli do Wrocławia z Londynu-Stansted w niedzielę 8 marca tuż po południu, powinni zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia


„Wszystkich pasażerów rejsu FR 8405 z Londynu Stansted, którzy lądowali na wrocławskim lotnisku w niedzielę 8 marca br. prosimy o zapoznanie się z instrukcją GIS oraz o uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, pasażerowie w przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, powinni bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Wszelkie informacje dostępne są pod adresem gov.pl/koronawirus oraz na stronie gis.gov.pl. Numer telefonu: 800 190 590” - apelują władze lotniska.

Friday, 13 March 2020 10:24
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Parada Św. Patryka w Birmingham przełożona z powodu koronawirusa
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 1000 osób zmarło we Włoszech. Polacy mieszkający w tym kraju opowiadają o koronawirusie