Wiadomości
Dramat w powietrzu – samolot Ryanair lecący do Izraela prawie zderzył się z dwoma F-16
We wtorek nad izraelską pustynią Negew, ponad 8 tys. metrów nad ziemią, mogło dość do tragedii. Lecący z Krakowa samolot linii Ryanair o mały włos nie zderzył się z dwoma samolotami F-16 należącymi do sił powietrznych Izraela.

Na pokładzie maszyny należącej do tanich linii znajdowały się 162 osoby. Do zderzenia doszłoby, gdyby nie pilot Ryanaira, który w ostatniej chwili zmienił tor lotu. Samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku Ovda.
W wydanym oświadczeniu izraelskie siły powietrzne poinformowały, że maszyny znajdowały się niebezpiecznie blisko siebie. Ministerstwo Transportu oraz tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego wszczęły już dochodzenie mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.
środa, 02 marca 2016 07:09
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatkowe pieniądze prze…
Wielka Brytania. Miliony pracowników mogą stracić na zmianach w ulgach p…
Brytyjczycy w szoku po nieudanym teście alarmu narodowego. Tysiące telef…
Ryanair likwiduje limit 68 GBP – pasażerowie zapłacą więcej za bagaż
Ewakuacja lotniska w Wielkiej Brytanii. Kilkadziesiąt osób przebadanych …
Największe supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą wydłużyć godziny otwarc…
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…