Zaloguj się Załóż konto

Video: Kobieta atakuje czarnoskórego mężczyznę: 'You guys used to be slaves'

British Transport Police prowadzi śledztwo w związku z rasistowskim incydentem, który miał miejsce w zeszłym miesiącu w jednym z pociągów londyńskiego metra.

British Transport Police prowadzi śledztwo w związku z rasistowskim incydentem, który miał miejsce w zeszłym miesiącu w jednym z pociągów londyńskiego metra.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak młoda kobieta mówiąca z akcentem wskazującym na to, że pochodzi z Europy Wschodniej atakuje czarnoskórego, siedzącego naprzeciwko niej mężczyznę. Kłótnia rozpoczęła się od tego, że atakująca powiedziała mu, by się przesiadł.

Na nagraniu słychać jak kobieta mówi pasażerowi, że to on ma problem, bo ludzie jego rasy byli kiedyś niewolnikami. Dodaje jednak, że ma czarnoskórych przyjaciół i nie jest rasistką.

Incydent wydarzył się w pociągu linii Jubilee w pobliżu stacji Stratford we wschodnim Londynie. Funkcjonariusze z British Transport Police apelują, by zgłosiła się do nich osoba, która nagrała zdarzenie i wrzuciła film do sieci. Pomoże im to w prowadzeniu śledztwa, 0800 40 50 40.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco zwolni 10 tys. pracowników
 Czytaj następny artykuł:
Leczenie albo utrata zasiłków –zmiany w przyznawaniu świadczeń dla otyłych i uzależnionych