Wiadomości
„Tam, gdzie da się żyć” - najnowszy dokument o Polakach na emigracji
"Tam, gdzie da się żyć" to dokument wyprodukowany przez „Gazetę Polską”, pokazujący prawdziwe realia emigracji. Film Magdaleny Piejko opowiada o ludziach pokolenia 20-30 latków, którzy wyjechali z Polski, by osiedlić się w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Film ukazał się na YouTube i ma już wiele wyświetleń. Sporo osób już wróciło lub zamierza wrócić do ojczyzny, ale na ich miejsce na Wyspy wciąż przyjeżdżają całe rzesze młodych, poszukujących lepszego życia Polaków. Odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje, po obejrzeniu filmu nasunie się automatycznie.
czwartek, 08 stycznia 2015 12:08
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w sierpniu
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej B…
Wizz Air wycofuje kilkadziesiąt tras z powodu upałów niszczących samolot…
Tragiczny wypadek szkolnego autokaru w Anglii – jedno dziecko nie żyje, …
Supermarket w Wielkiej Brytanii ukarany grzywną 640 000 GBP za sprzedaż …
Rynek pracy w Wielkiej Brytanii słabnie – rośnie bezrobocie, a wzrost pł…
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych – zmiany zasad bagażu po…