Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nieregularne godziny zasypiania wpływają na złe zachowanie dzieci

Dzieci, które chodzą spać o różnych godzinach, częściej wykazują problemy zachowawcze – wykazały najnowsze analizy sporządzone przez University College London.

Nieregularne pory zasypiania zakłócają w organizmie naturalny rytm dnia, wpływając na sposób dojrzewania mózgu. Nie przestrzegając stałych godzin snu, dziecku towarzyszy poczucie ciągłej aktywności. Ciało i umysł osiągają stany podobne do tych charakterystycznych dla zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Ma to ogromny wpływ na funkcjonowanie dziecka w ciągu dnia i jego dalszy rozwój.

Zakłócenia w porze snu wykazują największe znaczenie zwłaszcza w kluczowych okresach rozwoju. Wywołują wówczas istotne skutki zdrowotne, ujawniające się przez resztę życia. Efekty te są jednak odwracalne. Rodzice i nauczyciele tych dzieci, które zaczęły sypiać regularnie, odnotowywali widoczną poprawę w zachowaniu maluchów.

Dane przedstawione przez UK Millennium Cohort Study zostały opracowane na podstawie badania przeprowadzonego na grupie 10 tys. dzieci w wieku 3,5 i 7 lat.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
1000 funtów za ściągnięcie bajki przez komórkę
 Czytaj następny artykuł:
Public Health England nawołuje do szczepienia się przeciw grypie