Wiadomości
Przedszkolaki będą dostawać darmowe posiłki
Począwszy od września przyszłego roku każde dziecko uczęszczające do przedszkola będzie mogło liczyć na darmowy posiłek – zapewnił na konferencji Nick Clegg, lider partii Liberalni Demokraci. Dzięki nowemu zarządzeniu brytyjskie rodziny zaoszczędzą 437 funtów rocznie na każde dziecko.

Obecnie 40% przedszkolaków spośród 400 tys. dzieci uprawnionych do korzystania z darmowych posiłków nie otrzymuje ich, ponieważ ich rodzice są zbyt dumni, by przyjąć pomoc.
Program zdrowego żywienia, który obejmie od przyszłego roku łącznie 1,9 mln dzieci w wieku od 4 do 7 lat będzie kosztować budżet państwa ok 600 mln funtów rocznie. Clegg zapewnił jednocześnie, że darmowy lunch przedszkolaka to tylko pierwszy krok w rozszerzeniu podobnej idei na uczniów wszystkich szkół podstawowych.
środa, 18 września 2013 07:13
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Panika na lotnisku w Krakowie. Pasażerowie Ryanair uciekali po zjeżdżaln…
Zatrzymanie w sprawie brutalnego morderstwa Polaka w Wielkiej Brytanii. …
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …
Nastolatek ugodzony nożem w centrum Birmingham. Policja apeluje o unikan…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać średnio po 700 GBP r…