Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

T. May: Nie uważam, że powinniśmy wycofywać się z artykułu 50

Brexit został przesunięty przynajmniej do 12 kwietnia. Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli uzgodnili dwa scenariusze dalszych wydarzeń.

Jeśli Izba Gmin zaakceptuje umowę brexitową w przyszłym tygodniu, odwleczenie rozwodu nastąpi do 22 maja.


Jeśli nie zaakceptuje - to do Brexitu dojdzie 12 kwietnia bez umowy, chyba, że premier May wystąpi o o kolejne przedłużenie.

- Rozumiem, że parlamentarzyści są już sfrustrowani, bo przed nimi trudne zadanie. Ale myślę, że wszyscy możemy zgodzić się co do tego, że jesteśmy w momencie podjęcia decyzji. I ja zrobię wszystko, byśmy dokonali Brexitu z umową i jako kraj ruszyli naprzód – deklarowała May.

- Nie uważam, że powinniśmy wycofywać się z artykułu 50. Daliśmy już obywatelom wybór, czy chcą zostać czy odejść z Unii Europejskiej. Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem, rząd to musi uszanować. I teraz jest czas, by to zrealizować i podjąć w tym kierunku decyzje – dodała.


- Jeśli Izba Gmin nie poprze umowy brexitowej w przyszłym tygodniu, będziemy musieli zaproponować coś nowego Unii Europejskiej. A jeśli to zakładałoby odwleczenie Brexitu, to musielibyśmy przeprowadzić eurowybory – zaznaczyła premier Wielkiej Brytanii.

Źródło:x-news

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
D. Tusk: Chciałbym, żeby Brytyjczycy na serio rozważyli wycofanie się z Brexitu
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy dalej mają wybór: Brexit z umową, bez umowy, odwleczenie, albo brak Brexitu