Wiadomości
Co najmniej dwie osoby zginęły w rosyjskim ataku na główny plac w Charkowie
Dziś rano Rosjanie ostrzelali główny plac w Charkowie w Ukrainie.
Dziś rano Rosjanie ostrzelali główny plac w Charkowie w Ukrainie.
Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać moment uderzenia rakiety i eksplozję w okolicach siedziby lokalnej administracji.
Ukraińskie służby informują o co najmniej 20 rannych, w tym jednym dziecku. Co najmniej dwie osoby zginęły we wtorek w wyniku ostrzelania przez wojska rosyjskie centrum Charkowa - poinformował wiceszef charkowskiej administracji obwodowej Roman Semenucha.
Trwa akcja ratunkowa, pod gruzami zrujnowanych budynków są ludzie.
Na nagraniach widać wielki wybuch na placu Swobody, niedaleko siedziby obwodowej administracji.
W chwili eksplozji na skrzyżowaniu było dużo samochodów i ludzi - podaje Ukrainska Prawda.
Ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że ze względu na trwający ostrzał w Charkowie nie rozpoczęła się jeszcze akcja ratunkowa.
"Szaleni 'wyzwoliciele' już nawet nie kryją, że ich naloty przeprowadzane są na cywilów. Teraz wróg cynicznie i demonstracyjnie odpala rakiety na centrum Charkowa" - napisano w komunikacie.
Jak dodano, ostrzelane zostały m.in. siedziba władz, filharmonia oraz osiedle mieszkalne.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

DWP wstrzymuje benefity 356 tysiącom osób w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania: rachunki za energię spadną nawet o 200 GBP od kwietnia

HMRC wprowadza ogromne zmiany dla podatków Wielkiej Brytanii

Bezrobocie młodych w Wielkiej Brytanii najwyższe od dekady. Rząd pod pre…

Darmowe recepty NHS w Anglii w 2026 roku. Te 11 chorób pozwala zaoszczęd…

HMRC kontroluje tysiące rodzin. Rekordowa liczba dochodzeń w sprawie pod…

Rekordowa nadwyżka w Wielkiej Brytanii, a wielu mieszkańców wciąż odczuw…
