Wiadomości
Storm Arwen: Tysiące domów wciąż nie ma prądu. Wojsko wysłane do pomocy w Szkocji
Minister sił zbrojnych powiedział, że wojsko zostało rozmieszczone w częściach Szkocji, które zostały odcięte po sztormie Arwen.
Minister James Heappey powiedział, że 134 żołnierzy będzie pomagać w rejonie Grampian i spróbuje dotrzeć do około 4000 domów.
Żołnierze, pracujący w 10-osobowych zespołach, będą mieli za zadanie udzielić wsparcia i pomocy 12 wioskom, które zostały odcięte po uderzeniu burzy.
Tysiące ludzi wciąż pozostaje bez prądu po „rozległych i katastrofalnych” zniszczeniach spowodowanych przez sztorm.
Scottish and Southern Electricity Networks (SSEN), które dostarczają energię elektryczną do 3,7 miliona domów w środkowej południowej Anglii i północnej Szkocji, poinformowały, że 3100 osób nadal nie ma prądu.
Najbardziej dotknięte obszary obejmowały Aberdeen, Aberdeenshire, Moray, Angus, Perthshire i Stirlingshire.
Wcześniej Downing Street podało, że około 19 500 domów nie ma prądu.
czwartek, 02 grudnia 2021 14:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Wielka Brytania. Kolejne samoloty deportacyjne odleciały puste – rządowy…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…