Wiadomości
Atak w supermarkecie w Auckland. Są ranni, policja zastrzeliła napastnika
Nowozelandzka policja zastrzeliła w Auckland mężczyznę, który wszedł do supermarketu i ranił co najmniej sześć osób. Trzy z nich są w stanie krytycznym.
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern przekazała, że napastnik był ekstremistą inspirującym się Państwem Islamskim.
Zamachowiec wszedł do sklepu z nożem z zamiarem zabicia jak największej liczby osób.
Dzięki szybkiej interwencji policji która unieszkodliwiła go w 60 sekund od ataku zdołał zadać ciosy sześciu osobom.
Trzy z nich są w stanie krytycznym, jedna w stanie ciężkim, a dwie w umiarkowanym.
Napastnik był obywatelem Sri Lanki, który przebywał w Nowej Zelandii od 10 la i był w kręgu zainteresowań służb od około pięciu lat.
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała, że napastnik nie mógł być, zgodnie z prawem, więziony, ponieważ nie uczynił nic, za co można by go skazać, ale z powodu swojego radykalizmu był pod nieustanną obserwacją służb. Dodała, że informowano ją o działaniach podejmowanych wobec tego człowieka.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Wielka Brytania. Kolejne samoloty deportacyjne odleciały puste – rządowy…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…