Wiadomości
Wielka Brytania do końca kwietnia zaszczepi wszystkie osoby powyżej 30 roku życia
Osoby powyżej trzydziestego roku życia mieszające Wielkiej Brytanii mogą otrzymać szczepionkę przeciwko Covid-19 w kwietniu.

Minister ds. Szczepionek Nadhim Zahawi ujawnił, że dziesiątki milionów dawek szczepionki dotrze na Wyspy drugiej połowie marca.
Wtedy ma też nastąpić „gwałtowny wzrost” szczepień i tylko w samej Anglii ma być podawane cztery miliony szczepionek tygodniowo.
Obecnie liczba szczepień w Wielkiej Brytanii spadła do nieco ponad dwóch milionów tygodniowo, jednak Nadhim Zahawi zapowiedział, że ta sytuacja się już wkrótce poprawi.
Do tej pory Wielka Brytania może się pochwalić najszybszym tempem szczepień w Europie, zarówno w liczbach bezwzględnych, jak i w stosunku do populacji.
Do wczoraj 22 809 829 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 1 254 353 osób otrzymało drugą dawkę.
Wczoraj podano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 5926 zakażeń koronawirusem, co jest kolejnym dniem, gdy ich liczba oscyluje wokół 5 tys.
Stwierdzono także 190 zgonów z powodu Covid-19.
Od początku epidemii wykryto 4 234 924 zakażeń, z których 124 987 zakończyło się zgonem.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania przygotowuje się na 192-godzinny atak śnieżycy – intensy…
Podwyższenie progu podatkowego w Wielkiej Brytanii z 12 570 GBP do 20 00…
Bank Anglii wydaje ważne oświadczenie – co to oznacza dla Twojego portfe…
Wielka Brytania: dwóch więźniów omyłkowo wypuszczonych z londyńskiego wi…
Ogromna operacja policyjna w Wielkiej Brytanii. Wprowadzono uprawnienia …
Konsulat w Wielkiej Brytanii wydaje pilne ogłoszenie dla osób z polskim …
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje pilny komunikat w sprawie polskich p…






