Wiadomości
Wielka Brytania przywraca kwarantannę dla kolejnych krajów
Podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii z Włoch, Watykanu i San Marino będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie.

To kolejne kraje, które z powodu obaw o rosnącą liczbę przypadków koronawirusa zostały usunięte z listy bezpiecznych krajów.
Kwarantanna będzie obowiązywała dla wszystkich przyjeżdżających po godzinie 4 rano w niedzielę.
Wielka Brytania rozważa, usuniecie z listy bezpiecznych krajów te państwa, w których współczynnik zakażeń przekracza 20 na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni.
Obowiązek odbywania kwarantanny został natomiast zniesiony dla podróżnych przyjeżdżających z greckiej wyspy Krety. Powracający nie będą musieli poddawać się 14-dniowej izolacji, o ile w ciągu dwóch poprzednich tygodni nie przebywali w innym kraju z „czerwonej listy”.
Decyzję ogłosił brytyjski minister transportu Grant Shapps — Ogłaszamy, że zostanie wprowadzona kwarantanna dla przyjazdów z kilku miejsc, w tym z Włoch, Watykanu.
Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi w Anglii, Walii i Irlandii Północnej kara w wysokości 1000 funtów, a w Szkocji - 480.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania przygotowuje się na 192-godzinny atak śnieżycy – intensy…
Podwyższenie progu podatkowego w Wielkiej Brytanii z 12 570 GBP do 20 00…
Supermarkety w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie j…
Ryanair uruchamia 2 nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Loty już od 20 GBP
Brutalny atak w centrum Birmingham. Kobieta w krytycznym stanie po ugodz…
Ryanair wydaje ważny komunikat dla podróżnych – od przyszłego tygodnia d…
HMRC błędnie wstrzymało wypłatę benefitów dla 23 500 rodzin w Wielkiej B…






