Wiadomości
Koronawirus: Od poniedziałku na świeżym powietrzu będzie mogło się spotkać sześć osób
- Wielka Brytania poczyniła wystarczające postępy w powstrzymywaniu epidemii koronawirusa, by można było od poniedziałku, 1 czerwca, przejść do drugiego etapu luzowania restrykcji - ogłosił premier Boris Johnson.
Dlatego też zapowiedział, że od początku czerwca nastąpi drugi etap luzowania restrykcji.
Od poniedziałku 1 czerwca na świeżym powietrzu będzie mogło maksymalnie spotkać się sześć osób spoza jednego gospodarstwa - przy zachowaniu dwumetrowej odległości. Dotychczasowe zasady przewidywały, że mogą się spotkać dwie osoby.
Johnson stwierdził, że w Anglii zostało spełnionych pięć warunków, od których uzależniał dalsze luzowanie obostrzeń.
Chodzi m.in. o brak ryzyka przepełnienia się placówek medycznych, dowody na stały spadek dziennej liczby zgonów i spadek zakażeń do poziomu dającego się opanować.
Według wcześniejszych zapowiedzi od 1 czerwca do szkół wrócą dzieci. Na początku do szkoły ma powrócić zerówka, pierwsza i szósta klasa.
Od pierwszego czerwca w Anglii mają zostać też otwarte targi i rynki i salony samochodowe.
Natomiast od 15 czerwca mają zostać otwarte pozostałe sklepy niesprzedające artykułów pierwszej potrzeby; domy handlowe i małe sklepy.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Wielka zmiana w Birmingham: mieszkańcy dostaną cztery pojemniki na śmiec…
HMRC zyskało wgląd w aktywność w sieci. Kontrole mogą uderzyć w tysiące …
Pełna lista dni bank holiday w Wielkiej Brytanii w 2026 roku: Jak podwoi…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać tysiące funtów z HMRC za dono…
Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Śnieg możliwy nawet w Birmingham – progno…






