Wiadomości
D. Trump przekonany o tym, że koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhanie. „Widziałem dowody”
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że widział dowody przemawiające za tym, jakoby koronawirus SARS-CoV-2 pochodził z Instytutu Wirusologii w chińskim mieście Wuhan.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że widział dowody przemawiające za tym, jakoby koronawirus SARS-CoV-2 pochodził z Instytutu Wirusologii w chińskim mieście Wuhan.
Odmówił jednak podania szczegółów. Amerykański prezydent skrytykował również Światową Organizację Zdrowia (WHO) za rzekome usprawiedliwianie błędów Pekinu popełnionych w walce z epidemią koronawirusa.
– Powinni się wstydzić. Działają jak chińska agencja public relations. Nie powinni usprawiedliwiać ludzi, którzy popełniają straszliwe błędy.
Zwłaszcza kiedy na całym świecie umierają przez to setki tysięcy ludzi – stwierdził Trump.
Prezydent USA zagroził nałożeniem karnych "ceł" na Chiny, które oskarżył o zbyt późne powiadomienie o epidemii.
Chińskie laboratorium stanowczo odrzuca oskarżenia Trumpa. Według większości naukowców na całym świecie, wirus pochodzi od dzikich zwierząt.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Był plan na wypadek śmierci premiera. „Scenariusz typu śmierć Stalina” | Czytaj następny artykuł: Do 28 446 wzrosła liczba zmarłych z powodu koronawirusa w UK |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi Universal Credit od kwietnia 2026. Oto pełna lis…

Wielka Brytania wprowadza nowe prawo dla właścicieli psów. Grożą im nieo…

Anglia otwiera najdłuższą pieszą trasę nadmorską świata – ma 2689 mil

Wielka Brytania: DWP wypłaci dodatek 194 GBP tygodniowo, niezależnie od …

Wielka Brytania może podnieść wiek emerytalny nawet do 75 lat

Ryanair ostrzega pasażerów. Tego popularnego przedmiotu lepiej nie wkład…

Pełna lista dni bank holiday w 2026 roku w Wielkiej Brytanii
