Wiadomości
"Brexit powoduje wielki niepokój". Niemiecki szpital kusi polskie pielęgniarki z Wysp Brytyjskich
Szpital akademicki w Düsseldorfie opublikował ogłoszenia w polonijnych gazetach w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pielęgniarek.
Szpital akademicki w Düsseldorfie opublikował ogłoszenia w polonijnych gazetach w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pielęgniarek.
Niemcy liczą na wykwalifikowany polski personel, który w obawie przed brexitem myśli o opuszczeniu Wysp.
- Podobna sytuacja jest we wszystkich szpitalach w Niemczech. Każdy poszukuje pielęgniarek, a na rynku nie ma chętnych do pracy. Zatrudnilibyśmy z miejsca 100 pielęgniarek, gdyby była taka możliwość – powiedział Tobias Pott, rzecznik prasowy Szpitala Akademickiego w Düsseldorfie.
- To nowa inicjatywa. Ogłoszenia ukazują się od dwóch tygodni. Jeszcze nikogo nie zatrudniliśmy, ale dostajemy już pytania od polskich pielęgniarek, które są zainteresowane pracą – dodaje.
W Niemczech brakuje ponad 70 tysięcy pielęgniarek. Problemu kadrowe ma rozwiązać zatrudnianie zagranicznych specjalistów.
Źródło: x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza zmiany na granicach. Rząd wycofuje się z kontr…

Wielka Brytania ostrzega przed podróżami do popularnych krajów. Nowe zal…

Samolot Ryanair lecący do Wielkiej Brytanii zatrzymany przez komornika. …

Primark rozszerza nową usługę w sklepach w Wielkiej Brytanii

Zmiana czasu na letni w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w …

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady zwolnień chorobowych. Od kwietnia …

Wielka Brytania cieplejsza niż Ibiza. Nadchodzi nawet 20°C – możliwy naj…
