Wiadomości
Unia mówi "nie" renegocjacjom umowy brexitowej
Dotychczasowe rozmowy w Brukseli nie przyniosły premier Theresie May powodów do zadowolenia.
Dotychczasowe rozmowy w Brukseli nie przyniosły premier Theresie May powodów do zadowolenia.
Przywódcy 27 krajów odrzucili postulat premier Wielkiej Brytanii dotyczący nowych, prawnie wiążących zobowiązaniach do umowy brexitowej.
Unia Europejska może dodać jakieś wyjaśnienia do umowy ws. brexitu, ale nie ma mowy o żadnych wiążących prawnie zobowiązaniach dla strony unijnej – powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po wczorajszym szczycie UE27.
– Nie będzie wiążących prawnie nowych zobowiązań nałożonych na UE. To całkowicie jasne. Możemy dodać jakieś wyjaśnienia odnośnie do tego, co zostało już uzgodnione, ale nie będzie nowych renegocjacji – oświadczył szef Komisji Europejskiej podczas konferencji prasowej po zakończeniu obrad.
Liderzy państw UE ustalili też, że 19 grudnia przedstawione zostaną wstępne uzgodnienia dotyczące przygotowań Wspólnoty, na wypadek gdyby nie doszło do porozumienia na linii Londyn-Bruskela i Wielka Brytania wyszłaby z Unii bez żadnego układu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Wielka zmiana w Birmingham: mieszkańcy dostaną cztery pojemniki na śmiec…
HMRC zyskało wgląd w aktywność w sieci. Kontrole mogą uderzyć w tysiące …
Pełna lista dni bank holiday w Wielkiej Brytanii w 2026 roku: Jak podwoi…
Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Śnieg możliwy nawet w Birmingham – progno…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać tysiące funtów z HMRC za dono…







