Wiadomości
Nastolatkowie, którzy podpalili autobus skazani na dwa lata
12 czerwca dwóch 16-latków po kłótni z kierowcą podłożyło ogień wewnątrz piętrowego autobusu linii numer 2 National Express jeżdżącego na trasie z Maypole do centrum Birmingham. Opuszczając autobus śmiali się i nie ostrzegli nikogo przed zagrożeniem.
Warty 150 tys. funtów pojazd stanął w płomieniach przy Stratford Road w Acocks Green. W środku oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze ośmiu pasażerów. Jeden z nich wszedł na piętro, zauważył ogień i podniósł alarm. Dzięki temu nikomu nic się nie stało.
Sprawców podpalenia w ręce wymiaru sprawiedliwości oddał dyrektor ich szkoły. Zauważył on policyjny apel zamieszczony w gazecie.
Rozprawa odbyła się przed Birmingham Crown Court. Podczas ogłaszania wyroku sędzia Nicholas Chambers potępił działanie oskarżonych mówiąc, iż bardzo łatwo mogli doprowadzić do tragedii. Młodzi ludzi zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności.
Data utworzenia: wtorek, 11 listopada 2014 13:57
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Bry…

Wielka Brytania może wypłacić młodym 12 548 GBP z przyszłej emerytury

Kupujesz raz za 40 pensów, wymieniasz za darmo. Brytyjski supermarket po…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…

Wielka Brytania: Popularne zoo oferuje bilety za 10 GBP. Jest jeden waru…