Wiadomości
Coraz więcej osób decyduje się oddać ograny do transplantacji
Na ten wzrost w dużej mierze miało utworzenie w 2008 roku sieci odpowiednio przeszkolonych pielęgniarek, które wspierają pogrążone w żałobie rodziny i omawiają z nimi możliwość transplantacji organów. Wzrost dawców narządów widoczny jest w całej Wielkiej Brytanii od 2007/8 do 2012/13 w Anglii wzrósł o 49,1%, na Walii o 15,6%, w Szkocji o 74,1%, w Irlandii Północnej o 81,8%.
Lekarze jednak twierdza, że to ciągle za mało, wiele rodzin odmawia pobrania organów swoich bliskich po ich śmierci.
środa, 17 kwietnia 2013 08:56
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Liga Piłki Nożnej - 15 kolejka | Czytaj następny artykuł: Co piąta brytyjska firma jest za opuszczeniem Unii |
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Wielka Brytania przygotowuje się na „śnieżną bombę”. Prognozy wskazują n…
Wielka Brytania przygotowuje się na trzydniowe śnieżyce. Atak zimy może …
Birmingham wstrzymuje odbiór śmieci. Pracownicy agencyjni dołączają do s…
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Policja w Birmingham przejęła największą plantację marihuany wartą 9,5 m…
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …






