Wiadomości
Najbogatsi na Wyspach to...Rosjanie i Hindus
W 2011 roku fortuna 1000 najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii wyniosła 414 mld funtów. To rekord: poprzedni - 412,8 mld funtów - padł w 2008, tuż przed nadejściem kryzysu finansowego.
Na czele listy jest Lakshmi Mittal, indyjski magnat stalowy (12,5 mld funtów, tj. 15,6 mld euro), a po nim rosyjski oligarcha z Uzbekistanu, Aliszer Usmanow (12,3 mld funtów czyli 15,1 mld euro, właściciel rosyjskiego koncernu Metalloinvest, udziałowiec klubu Arsenal). Na podium znalazł się też Roman Abramowicz (9,5 mld funtów, 11, 65 mld euro, właściciel klubu Chelsea). W porównaniu z rokiem ubiegłym Mittal "zbiedniał" o 4,8 mld funtów, zaś Abramowicz o 800 mln funtów.
Najbogatszym rodowitym Brytyjczykiem jest książę Westminsteru Gerald Cavendish Grosvenor, właściciel gruntów, nieruchomości, a nawet całych ulic w centralnym Londynie, z fortuną w wysokości 7,35 mld funtów. Zajmuje 7. pozycję. Ustępuje więc miliarderom, którzy ,choć nie są rodowitymi Brytyjczykami, mają na Wyspach interesy, rezydencje i często tu przebywają.
Uwagę zwraca przewaga "starych pieniędzy" nad nowymi, wygenerowanymi np. w sektorze nowatorskich wynalazków, czy technologii.
"Sunday Times" wycenił majątek w oparciu o publicznie dostępne informacje, analizy rynkowe (np. spółek giełdowych, rynku nieruchomości) i tego, co o swoim majątku mówili sami zainteresowani.
Źródło: polskieradio.pl
Data utworzenia: poniedziałek, 30 kwietnia 2012 08:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj następny artykuł: Czeki powoli odchodzą do lamusa |
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…

Kobieta w UK dostaje 750 GBP miesięcznie i pokazuje, jak ubiegać się o t…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w szkołach. Już są ostrzeżenia prz…

B&M i Home Bargains w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów

Ryanair wprowadza poważne zmiany jeszcze w tym roku. Podróżni będą zadow…

Dwie osoby w Wielkiej Brytanii trafiają gigantyczną wygraną. Ponad ponad…

Ryanair ostrzega przed poważnymi problemami jeszcze w tym roku. Pasażero…