Wiadomości
Amazon zwolni 18 000 pracowników, aby obniżyć koszty
Amazon planuje zwolnić ponad 18 000 pracowników, aby obniżyć koszty, większość będzie dotyczyć jego sklepów, w tym Amazon Fresh and Go oraz organizacji PXT, które zajmują się zasobami ludzkimi i innymi funkcjami.
Amazon planuje zwolnić ponad 18 000 pracowników, aby obniżyć koszty, większość będzie dotyczyć jego sklepów, w tym Amazon Fresh and Go oraz organizacji PXT, które zajmują się zasobami ludzkimi i innymi funkcjami.
Gigant handlu detalicznego, który zatrudnia 1,5 miliona ludzi na całym świecie, nie powiedział, w jakich krajach nastąpi największa redukcja zatrudnienia, ale wiadomo, że obejmie ona Europę.
Na tym etapie nie jest jasne, ile zwolnień zostanie dokonanych w Wielkiej Brytanii.
Pracownicy Amazona, którzy zostaną dotknięci cięciami, mają zostać powiadomieni po 18 stycznia.
W wiadomości wysłanej przez dyrektora generalnego Andy'ego Jassy'ego poinformowano, że zwolnienia są spowodowane „niepewną gospodarką”.
Już w listopadzie zeszłego roku szef Amazona powiedział pracownikom, że zbliżają się redukcje zatrudnienia;
Jassy stwierdził również, że ogłoszenia o zwolnieniach zostało przyspieszone, ponieważ jeden z pracowników firmy ujawnił cięcia na zewnątrz.
Ogłoszenie redukcji zatrudnienia jest największą, jaką firma przeprowadziła od początku istnienia i według doniesień redukcje będą dotyczyć około 6% z około 300 000 pracowników korporacyjnych firmy.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Darmowe bony na zakupy w Wielkiej Brytanii. W tym regionie można dostać …

HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Milion …

Ryanair ostrzega pasażerów. Ten popularny przedmiot w bagażu podręcznym …

Wielka Brytania szykuje podwyżki płac w 2026 roku. Jest też sposób na do…

Ogromne wypłaty za kredyty samochodowe coraz bardziej realne. Średnio na…

Polka skazana za znęcanie się nad niemowlętami w londyńskim żłobku ma zo…

16-latek ugodzony nożem na parkingu w Birmingham. Policja szuka sprawcy
