Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Malvern Hills

Pomimo tego, że tegoroczne lato nie rozpieszcza nas pogodą, to jednak chciałabym polecić bardzo ciekawe miejsce na pieszą lub rowerową wyprawę całkiem niedaleko Birmingham.


Malvern Hills to 15 km połączonych ze sobą wzniesień w hrabstwach Herefordshire i Worcestershire. Najwyższe punkty wzniesienia to Worcestershire Beacon 425m, następnie North Hill 397m i British Camp Hill 338m.


Ścieżki dla ruchu pieszego (można również zabrać ze sobą psa) są otwarte na całej długości wzniesień, tylko rowerzyści muszą korzystać z terenu specjalnie wyznaczonego ścieżkami. Na wzgórzach rozpościera się przepiękny widok na miasto i okolice.
Jest to bardzo dobre miejsce na piknik dla całej rodziny i na przyjemne spędzenie czasu na łonie natury. Nie trzeba specjalnego wysiłku, aby wejść nawet na najwyższy punkt wzniesienia.

Najlepszym punktem na rozpoczęcie wspinaczki jest miejscowość Great Malvern. Jest to miasto w hrabstwie Worcestershire, można zaparkować tam samochodem i ruszyć schodkami w górę, aż do kawiarni ST Ann's Well. Tam trzeba wybrać jedną z dwóch opcji spaceru - każda z drużek prowadzi do innych wzniesień. 

Jeśli ktoś chciałby przejść po wzniesieniach od jednego końca do drugiego, powinien rozpocząć od parkingu północnego w Clock Tower (Malvern North Road) lub Hollybush na południowym krańcu (A438 Ledbury do Tewkesbury Road). Jest również specjalne miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych i łatwiejszy dostęp do ścieżki na Black Car Park.


Jak dojechać? Pociągiem - ze stacji New Street pociągi odjeżdżają prawie co godzinę do Great Malvern (w kierunku Hereford) bilet 8.20 GBP w dwie strony (powrót tego samego dnia lub 11.70 GBP następnego). Samochodem - M5 w kierunku Worcester, A440 w kierunku Great Malvern. Obie propozycje to ok. 1h jazdy w jedną stronę.


Zobacz więcej zdjęć
User reviews

Average user rating from: 1 user(s)

To write a review please register or log in.
Overall rating: 
 
4.5
Atrakcyjność:
 
4.0   (1)
Stan utrzymania:
 
5.0   (1)
Lokalizacja:
 
4.0   (1)
Przystępność cen:
 
5.0   (1)
 
 

Super na spacer

Overall rating: 
 
4.5
Atrakcyjność:
 
4.0
Stan utrzymania:
 
5.0
Lokalizacja:
 
4.0
Przystępność cen:
 
5.0
Was this review helpful to you?
Yes No
Reviewed by claudia
August 30, 2011
Top 50 Reviewer
View all my reviews
Report this review
 
3 of 3 people found the following review helpful

Super miejsce na spacer