Wiadomości
Opóźnienia na lotnisku w Birmingham
Trwający właśnie bank holiday weekend nie jest zbyt udany dla podróżnych korzystających z lotniska w Birmingham, którzy muszą czekać w długich kolejkach do odpraw i po odbiór bagażu.

Kłopoty w porcie lotniczym trwają od kilku dni. Podróżni już wcześniej skarżyli się na to, że muszą czekać 1 godzinę i 45 minut na odebranie walizek. W weekend zgłaszano problemy z komputerem i niewystarczającą liczbą schodów pozwalających pasażerom wyjść z samolotów. Nadal długo trwało wydawanie bagażu.
Z kolei w niedzielę o kryzys obwiniono wysoki poziom nieautoryzowanych obecności wśród personelu.
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na lotnisku w Birmingham o 11,5 proc. wzrosła częstotliwość lotów realizowanych przez tanich przewoźników, o 6,9 proc. zwiększyła się natomiast liczba zaplanowanych lotów, a o 2,4 proc. liczba czarterów. O 26 proc. wzrosła liczba lotów długodystansowych, a o 34,1 proc. tych realizowanych do krajów Bliskiego Wschodu.
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 07:08
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bursztynowe alerty w Wielkiej Brytanii. Sztorm Floris uderzy z niezwykłą…
36°C w sierpniu? Fala upałów uderzy w Anglię – prognozy wskazują dokładn…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii mających…
Wielka Brytania wprowadza podatek spadkowy od prywatnych emerytur: rodzi…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii mogą otrzymać tysiące funtów odszk…
Tragedia w brytyjskim aquaparku. Czteroletnia dziewczynka nie żyje po in…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą odzyskać nawet 950 GBP za sam…