Wiadomości
Strażacy z West Midlands 41 razy wzywani do otyłych osób
W ciągu ostatnich trzech lat strażacy w West Midlands byli wzywani 41 razy do pomocy przy otyłych osobach.
W ciągu ostatnich trzech lat strażacy w West Midlands byli wzywani 41 razy do pomocy przy otyłych osobach.Strażacy z West Midlands Fire Service (WMFS) są wyposażeni w specjalne urządzenia, które pomagają im w sytuacjach, gdy mają do czynienia z czymś bardzo ciężkim. W 2013 roku incydentów, przy których byli potrzebni było 19, w 2014 17, a w tym roku jak do tej pory 5.
W 30 przypadkach chodziło o pomoc w transporcie pacjentów, w 4 dochodziło do zagrożenia życia. Jedna osoba utknęła w toalecie. W lutym trzeba było uratować otyłego ważącego 128 kg, który nie mógł zejść ze schodów domu w Woodgate Valley, bo zepsuła się specjalna winda. Miesiąc wcześniej w Highgate konieczna była interwencja, gdy osoba ważąca 190 kilogramów utknęła pomiędzy siedzeniami autobusu.
Nie wszystkie wezwania pochodziły od ratowników medycznych i lekarzy. We wrześniu 2013 roku po strażaków zadzwonił właściciel domu pogrzebowego w Dudley, który miał ogromne problemy z przeniesieniem ważącego ponad 220 kilogramów ciała.
środa, 24 czerwca 2015 07:36
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Nowy banknot 200 i 500-złotowy | Czytaj następny artykuł: Strajk pracowników w porcie w Calais – powstały ogromne korki |
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Wielka Brytania zmienia terminy wypłat Universal Credit i innych świadcz…
Wielka Brytania: Pełna lista podwyżek świadczeń DWP od kwietnia 2026 rok…
Wielka Brytania: 13-latka oskarżona o zabójstwo Polki miała zadać jej 14…
Tragiczna śmierć mężczyzny w Sutton Park. Służby z West Midlands wydały …
Jeden z najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii opuszcza kraj. Laksh…
Pięć nowych połączeń z Wielkiej Brytanii na lato 2026. Linie loticze uja…






