Wiadomości
Firma przerabiająca odpady na paliwo zgromadziła 13 metrowy stos nielegalnych śmieci
Agencja Ochrony Środowiska oszacowała, że wywiezienie nielegalnych śmieci, jakie zgromadziła firma Refuse Derived Fuel Ltd (RDF) w Brierley Hill zajmie około miesiąca - opisuje BBC. Firma otrzymała nakaz sądowy, aby pozbyć się stosu śmieci, który osiągnął wysokość 13 metrów.
Jeśli kopiec nie zostanie usunięty, dyrektor firmy może być skazany na sześć miesięcy za naruszenie zezwolenia na składowanie odpadów. Firma twierdzi, że nie może sobie pozwolić na przeniesienie odpadów, które są przetwarzane na paliwo.
Scott Beviss, który mieszka w pobliżu składowania śmieci, powiedział, że w ciągu czterech lat ciągle znajdował martwe szczury przed domem i w ogrodzie.
David Hudson, z Agencji Ochrony Środowiska, która współpracuje z Radą Dudley, powiedział, że naciska właściciela terenu do podjęcia działań, zgadza się również z okolicznymi mieszkańcami i podziela ich frustracje co do sąsiedztwa góry odpadów. Dodał, że firma RDF miała sześć rozpraw w tym z 3 maja 2012 r. zakończona nakazem usunięcia śmieci oraz z 20 czerwca tego roku, z kolejnym nakazem wyczyszczenia części terenu. Menadżer RDF Robert McNaughton, został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu do 23 grudnia, za niestosowanie się do nakazów sądu.
niedziela, 15 września 2013 06:55
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…






