Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chcesz schudnąć? Profesor z King's College London zdradza prosty sposób

Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King's College London w Wielkiej Brytanii zdradził sposób ułatwiający zrzucenie kilku kilogramów dla osób chcących schudnąć.

Niestety jest to zła wiadomość dla tych, którzy budzą się wygłodniali – bo według profesora najlepszym czasem na śniadanie jest godzina 11:00.

Według Tima Spectora z King's College London, lepsze jest odczekanie kilku godzin na zjedzenie śniadania, jeśli ktoś stara się schudnąć.


Jest to spowodowane tym, że większość ludzi je teraz kolację znacznie później niż poprzednie pokolenia i czasami je ostatni posiłek około godziny 21:00.

Śniadanie o 11 rano to jedyny sposób na osiągnięcie 14 godzin postu, co według dowodów jest najzdrowsze dla metabolizmu i utraty wagi.

Stosowanie strategii przez kilka miesięcy może pomóc ludziom stracić od 2 kg do 5 kg.

Profesor Spector powiedział na Cheltenham Science Festival, że należy przemyśleć wszystko, co było kiedyś pokazywane, że jest niezdrowe.

Wiele mieszkańców Anglii je śniadanie wcześniej, ale na ogół mają też kontynentalne nawyki żywieniowe i jedzą kolację dużo później, niż ludzie w Hiszpanii lub we Włoszech.

Nawet jeśli ktoś je ostatni posiłek wcześniej to często podjada i je przekąski do godziny 21:00, co utrudnia osiągnięcie 14-godzinnego postu.


Według profesora prosta zmiana, którą ludzie mogą wprowadzić, przesuwając śniadanie z 8:00 rano na 11 rano, jest w rzeczywistości skuteczniejsza niż modne diety w tym dieta 5:2.

Profesor Spector zbadał plemię Hadza współczesnych łowców-zbieraczy, które mieszka w Tanzanii i nie cierpią na otyłość ani cukrzycę typu 2.

Plemię nigdy nie je śniadania, a jego mieszkańcy zaczynają jeść codziennie o 10:30 lub 11 rano.

Zobacz też:


Wśród naukowców „jedzenie w ograniczonym okresie czasowym” jest coraz częściej postrzegane jako sposób na poprawę zdrowia i utratę wagi.

W Wielkiej Brytanii wiele osób próbowało diety 5:2 polegającej na normalnym jedzeniu przez pięć dni, a następnie ograniczeniu kalorii przez dwa dni.

Jednak Profesor Spector powiedział: „Poszczenie przez 14 godzin dziennie, z wykorzystaniem późniejszego śniadania, mimo spożywania tej samej ilości, jest łatwiejsze do osiągnięcia w dłuższej perspektywie”.

„To działa, ponieważ drobnoustroje w naszych jelitach mają taki sam rytm dobowy jak my i potrzebują czasu na odpoczynek” - dodał.


Powszechnie znana opinia mówi „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjaciółmi, a kolacje oddaj wrogowi”.

Jednak w książce „Spoon-Fed” Tim Spector twierdzi, że można zignorować tę starą radę.

„Wszystko, co powiedziano nam o jedzeniu, jest złe, jedzenie śniadania powoduje, że niektórzy ludzie stają się grubsi” - napisał.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
15-latek zadźgany nożem, a jego matka ciężko ranna w „okrutnym” ataku
 Czytaj następny artykuł:
Coraz więcej przypadków zapalenia wątroby u dzieci w Wielkiej Brytanii