Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wiek, w którym można kupić papierosy w Anglii, może co roku wzrastać o rok

Wiek, w którym ktoś może legalnie kupować papierosy w Anglii, może wzrastać o rok każdego roku, aż nikt nie będzie mógł ich kupić — wynika z recenzji przeprowadzonej na zlecenie rządu.

Wdrożenie takiego planu stworzyłyby „pokolenie wolne od dymu”, bo osoby poniżej pewnego wieku, nigdy w swoim życiu nie mogłyby legalnie kupić wyrobów tytoniowych.


Podobnie prawo wprowadzono w Nowej Zelandii, która zakazała sprzedaży papierosów wszystkim urodzonym po 2008 roku.

Podniesienie wieku, w którym ludzie mogą kupować wyroby tytoniowe – obecnie 18 lat – jest uważane za kluczowe dla osiągnięcia ambicji rządu, aby do 2030 roku Wielka Brytania była wolna od dymu tytoniowego, co w praktyce oznaczałoby mniej niż 5 procent osób palących papierosy.

Jednak według doniesień brytyjskich mediów rząd jest podzielony co do wprowadzenia tego planu.


W Anglii jest zgłoszonych sześć milionów palaczy. Natomiast ponad trzy czwarte (76%) społeczeństwa popiera rządowe plany kraju „wolnego od dymu”.

Recenzja pochodzi z badania Javeda Khana, byłego dyrektora naczelnego Barnardo's, które zostało opublikowane dziś rano.

Przemawiając przed ogłoszeniem recenzji, Khan ostrzegł, że osiągnięcie celu, jakim jest zaledwie 5% osób palących do 2030 r., nie nastąpi, jeśli rząd nie ograniczy sprzedaży papierosów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wygrali 184 mln funtów. Ich pierwszy zakup zaskoczył Brytyjczyków
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, BA, easyJet i Wizz Air odwołują kolejne loty z/do UK