Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Trzy sałaty na jednego klienta – braki warzyw w supermarketach

Niekorzystne warunki pogodowe (powodzie, opady śniegu i burze) panujące na obszarze położonym nad Morzem Śródziemnym sprawiły, że supermarkety rozpoczęły reglamentację sprzedaży warzyw.

Morrisons zdecydował o wprowadzeniu limitu na zakup brokułów i sałaty lodowej – jedna osoba może nabyć maksymalnie trzy sztuki każdego z tych warzyw. Nowe zasady obowiązują w 492 placówkach tej marki.

Podobne rozwiązanie wprowadzono w niektórych sklepach Tesco – na jednego klienta przypadają maksymalnie trzy główki sałaty. W mediach społecznościowych pojawiły się też zdjęcia przedstawiające puste, supermarketowe półki, które jeszcze niedawno wypełnione były warzywami.

Również internetowe sklepy musiały się dostosować do nowych warunków – wiele popularnych produktów jest tam niedostępnych - pisze Daily Mail.

Z kryzysem próbuje walczyć sieć sklepów ogrodniczych Wyevale, która zaopatrzyła się w zapasy nasion warzyw i innych roślin, tak by rodziny mogły rozpocząć własne uprawy i stać się bardziej samowystarczalne.

Problemy z dostępnością zaczęły się od cukinii i bakłażanów. Klienci muszą być przygotowani na to, że wkrótce może zabraknąć także sałaty lodowej, szpinaku, rukoli, kalafiorów, brokułów, papryki, ogórków, pomidorów, cytryn i pomarańczy.

Przedstawiciele branży mówią, że sytuacja ta może skutkować wysokimi cenami, które mogą obowiązywać aż do kwietnia.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polka trafiła przed sąd za nazwanie klienta „pussy” – sędzia skrytykował prokuraturę
 Czytaj następny artykuł:
Rząd ujawnił jaki ma plan w sprawie Brexitu


// //