Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjczyk skazany za rasistowską napaść na Polkę

Mężczyzna musi odpracować 70 godzin społecznie w ramach kary za rasistowskie obelgi skierowane w stronę Polki, która była na spacerze w parku ze swoim psem. Jej zwierzę wdało się w bójkę z czworonogiem oskarżonego.

33-letni Steven Brown nie przyznał się do motywowanej rasizmem napaści, jednak mimo to podczas procesu, który odbył się przed sądem w Nottingham został uznany za winnego zarzucanego mu czynu. Mężczyzna musi wypłacić Polce 50 funtów zadośćuczynienia i pokryć wynoszący 86 funtów rachunek za weterynarza. W wyniku bójki, bulterier Polki kuleje. Potrzebował leczenia antybiotykowego i przeciwbólowego. Sąd zdecydował również, że pies Browna musi nosić podczas spacerów kaganiec i zawsze być prowadzanym na smyczy przez osobę w wieku powyżej 16 lat.

Do incydentu pomiędzy Polką, a Brownen doszło 12 sierpnia w parku w Radford. Pies kobiety miał założone szelki. Mężczyzna stał 20 metrów od niej, gdy czworonogi zaczęły ze sobą walczyć. Próbował je rozdzielić – najpierw kopał swojego psa, a potem psa Polki. Na jej żądanie przestał to robić. Popchnął kobietę i powiedział w jej stronę rasistowskie komentarze.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
25-latek oskarżony o zamordowanie mężczyzny w autobusie 11A
 Czytaj następny artykuł:
Kara więzienia dla Polaków za robienie graffiti polskich klubów piłkarskich