Wiadomości
Polka z Birmingham prowadziła nielegalną sprzedaż psów
Polka, która nielegalnie handlowała zwierzętami w swoim domu dostała dwuletni zakaz sprzedawania psów.

Jak informuje Birmingham Mail, Jadwiga Ewa Grum z Johnson Road w Erdington sprzedawała psy nie posiadając wymaganej licencji. Sprawa wyszła na jaw, gdy do Trading Standards w Surrey wpłynęła skarga od pary, która kupiła szczeniaka owczarka niemieckiego od Grum. Ogłoszenie znaleźli na stronie Pets4Home.
Inspektorzy zabrali psa i okazało się, że został przewieziony przez granicę w zbyt młodym wieku. 25 września 2015 roku pracownicy Trading Standards złożyli Grum wizytę. W jej domu znaleźli cztery szczeniaki i cztery kolejne w vanie należącym do partnera Polki. Wszystkie zwierzaki zostały przywiezione z Polski.
Niecały tydzień później inspektorzy odkryli, że na stronie Pets4Home nadal widnieje ogłoszenie zamieszczone przez 37-latkę. Dwóch pracowników Trading Standards, podając się za klientów, zaaranżowało spotkanie na 1 października w domu Polki. Gdy zapytali o metrykę urodzenia psa, kobieta nie była w stanie jej dostarczyć.
3 listopada Grum została przesłuchana, ale nadal zaprzeczała, że sprzedaje psy. Sprawa została przekazana do Birmingham City Council. W końcu Polka przyznała się, że prowadzi sprzedaż bez zezwolenia. Birmingham Magistrates Court ogłosił roczne, warunkowe odstąpienie od kary i nakazał pokrycie kosztów w wysokości 500 funtów i wpłatę 15 funtów na fundusz ofiar.
czwartek, 07 lipca 2016 07:01
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
„Mamo, ja umrę” – przerażenie 9-latki z Birmingham po ataku psa na osied…
Limit ochrony pieniędzy na koncie bankowym w Wielkiej Brytanii wrośnie d…
Wielka Brytania wprowadza przełomową reformę: najemcy zyskają nowe prawa
Wielka Brytania będzie musiała płacić do unijnego budżetu w zamian za śc…






