Wiadomości
Podejrzewany o terroryzm 18-latek z Birmingham aresztowany na lotnisku w Manchesterze
W sobotę na lotnisku w Manchesterze aresztowano 18-latka z Birmingham podejrzewanego o związki z terrorystami z Syrii.
18-latka zatrzymali zaraz po jego przylocie do Wielkiej Brytanii oficerowie z West Midlands Counter Terrorism Unit. Akcja miała miejsce dwanaście dni po aresztowaniu pary z Birmingham - 24-letniego mężczyzny i 20-letniej kobiety, którzy obecnie przebywają na zwolnieniu za kaucją. Policja uspokaja, że w związku ze zdarzeniem nie zaistniało żadne niebezpieczeństwo dla podróżnych korzystających z lotniska w Manchesterze, ani dla mieszkańców.
Natomiast w piątek w Birmingham zatrzymano pięć osób podejrzewanych o zaangażowanie w zlecanie, przygotowywanie i nakłanianie do wykonywania aktów terroru.
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielki upał powróci do Wielkiej Brytanii – prognozy wskazują nawet 31°C
Ryanair nalicza opłatę 55 GBP i to nie za bagaż podręczny, ale za coś, c…
Wideo: Birmingham żegna Ozzy’ego Osbourne’a – tysiące fanów na Broad Str…
Dramatyczny lot do Wielkiej Brytanii: myśliwiec eskortował samolot, pasa…
Sztorm Floris nadciąga nad Wielką Brytanię – silny wiatr, ulewy i ostrze…
Pilne ostrzeżenie dla samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii: mija ważny …
Aldi pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który zapłaci pracowni…