Wiadomości
Pył znad Sahary i „krwawy deszcz” mogą dotrzeć do West Midlands
W czwartek nad Wielką Brytanią spodziewana jest ogromna chmura pyłu znad Sahary. Jednocześnie może to być najcieplejszy, jak dotąd dzień w roku. Na razie nie ma pewności, czy pył dotrze do West Midlands.Meteorolodzy przewidują, że w czwartek słupki rtęci w niektórych miejscach kraju mogą wskazać nawet 19 stopni Celsjusza. Oznacza to, że temperatura będzie wyższa niż w Barcelonie, czy na Ibizie.
Prognoza pogody dla West Midlands na dni od wtorku do czwartku jest zróżnicowana. We wtorek należy się spodziewać przebłysków słońca i miejscowych opadów. W środę deszcz przesunie się na południowy wschód, będzie bardziej intensywny, pojawi się też chłodniejsze powietrze.
Na tę chwilę synoptycy przewidują, że czwartek będzie pochmurny i deszczowy. Jednak pojawiła się też informacja o tym, że południowe wiatry przenoszą piach znad Sahary w kierunku północnym i z tego powodu na południowym wschodzie zanieczyszczenie powietrza może być bardzo wysokie.
Brunatny pustynny pył, nazywany "krwawym deszczem", może przykryć nasze auta i ubrudzić nam okna.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Trwają poszukiwania zaginionej 25-letniej Polki | Czytaj następny artykuł: Dożywocie dla Polaka, który zamordował swojego rodaka i próbował mu odciąć głowę |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kto musi czekać dłużej i ile wy…

Wielka Brytania ogłasza zmiany w bank holiday na 2026 rok. Pojawił się d…

Szef Ryanair do Brytyjczyków: Głosowaliście za Brexitem – to teraz stójc…

Wielka Brytania szykuje się na uderzenie sztormu Dave. Wydano poważne os…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania latarek i baterii …

Wielka Brytania: zaczęły się odwołania lotów. Linie reagują na rosnące k…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w zwolnieniach lekarskich