Wiadomości
UE chce zakazać osobom poniżej 16. roku życia korzystania z serwisów społecznościowych
Urzędnicy unijni zastanawiają się nad zmianą prawa w zakresie korzystania z portali wymagających podania danych osobowych, w tym serwisów społecznościowych, przez niepełnoletnich. Nowe przepisy wymagałyby od osób w wieku poniżej 16 lat uzyskania zgody rodziców na użytkowanie m.in. Facebooka, Twittera, czy Instagrama.

Obecnie dolna granica wieku dla użytkowników takich portali to 13 lat. Urzędnicy w ubiegłym tygodniu po cichu wprowadzili poprawkę do projektu, która zwiększa granicę do 16 lat. Dziś propozycja będzie omawiana w gronie przedstawicieli państw członkowskich. Jeśli dojdą do porozumienia, sprawa w czwartek trafi do działających w Parlamencie Europejskim komitetów ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych. W 2016 roku deputowani przeprowadziłby głosowanie na ten temat i jeśli wyraziliby zgodę na zmianę, państwa unijne miałyby dwa lata na zmianę przepisów – informuje The Telegraph.
Teraz niemal wszystkie główne serwisy społecznościowe mają zapisane w regulaminie, że korzystający z nich muszą mieć, co najmniej 13 lat. Proponowana zmiana przysporzyłaby firmom wiele kłopotów. Brak dostosowania do nowych regulacji grozi grzywną w wysokości 4 proc. obrotów. W przypadku największych graczy, to kwoty sięgające dziesiątków milionów funtów.
Zasady dotyczące serwisów wchodzą w skład prac mających na celu ustanowienie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i trwają od niemal 4 lat.
wtorek, 15 grudnia 2015 07:43
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Zatrzymanie w sprawie brutalnego morderstwa Polaka w Wielkiej Brytanii. …
Panika na lotnisku w Krakowie. Pasażerowie Ryanair uciekali po zjeżdżaln…
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …
Nastolatek ugodzony nożem w centrum Birmingham. Policja apeluje o unikan…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać średnio po 700 GBP r…