Wiadomości
Szturm imigrantów na Eurotunel
W nocy z piątku na sobotę około 200 migrantów próbowało dostać się do tunelu łączącego Francję z W. Brytanią pod kanałem La Manche.
Działanie Eurotunelu, który łączy francuskie Calais z Folkestone w Wielkiej Brytanii zostało zawieszone na kilka godzin. Imigranci przedostali się przez ogrodzenie na teren wjazdu do tunelu biegnącego pod kanałem La Manche.
Pasażerowie podróżujący w obu kierunkach, zarówno samochodami jak i pociągami, a także kierowcy ciężarówek czekali prawie 6 godzin, do momentu kiedy sytuacja została opanowana.
Rzecznik eurotunelu poinformował, że około 2 tysięcy imigrantów w nocy, z piątku na sobotę, szturmowało wejście do tunelu. Około 200 udało się wejść na tory prowadzące z Calais do Wielkiej Brytanii. Do działań wkroczyła policja, jeden pracownik eurotunelu i dwóch policjantów zostało rannych. Ruch kolejowy przywrócono dopiero rano.
niedziela, 04 października 2015 05:03
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
„Mamo, ja umrę” – przerażenie 9-latki z Birmingham po ataku psa na osied…
Wielka Brytania wprowadza przełomową reformę: najemcy zyskają nowe prawa
Limit ochrony pieniędzy na koncie bankowym w Wielkiej Brytanii wrośnie d…
Wielka Brytania będzie musiała płacić do unijnego budżetu w zamian za śc…






