Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Skandal z emisją spalin w autach VW - setki tysięcy pojazdów zostanie wezwanych na naprawę

Setki tysięcy Brytyjczyków, którzy jeżdżą samochodami produkowanymi przez koncern Volkswagen będzie prawdopodobnie musiało oddać auto do serwisu w związku ze skandalem dotyczącym emisji spalin.

VW poinformował wczoraj, że 11 mln samochodów z silnikiem diesla zostało zaprogramowanych tak, by oszukiwać testy na emisję spalin. Prezes koncernu na Stany Zjednoczone Mike Horn przyznał, że firma zawiodła na całej linii – pisze Daily Mail.

Eksperci uważają, że samochody, które mają tę wadę będą musiały w serwisie przejść naprawę tak, by czujniki pokazywały prawdziwą i zgodną z obowiązującym prawem emisję.

W miniony weekend okazało się, że Volkswagen od 2009 roku w Stanach Zjednoczonych wyposaża auta w oprogramowanie, które oszukuje testy i sprawia, że samochody tej marki wydają się bardziej ekologiczne niż są w rzeczywistości. Tak naprawdę pojazdy, w tym najbardziej popularne VW Golf, Passat oraz Audi A3, emitują nawet 40 razy więcej tlenku azotu niż pokazują wskaźniki.

Amerykański Departament Sprawiedliwości wszczął śledztwo w tej sprawie, a władze Francji, Niemiec i Korei Południowej poinformowały o rozpoczęciu dochodzeń.

W ubiegłym roku VW sprzedał w Wielkiej Brytanii ponad 500 tys. samochodów, z czego połowa jest napędzana silnikiem diesla. Przeszło 200 tys. to auta z odznaką VW, ale firma produkuje także Skodę, Audi, Seata oraz Porsche. Władze przedsiębiorstwa odmówiły podania konkretnej liczby pojazdów sprzedanych w UK, które posiadają oprogramowanie oszukujące testy spalinowe.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nielegalny imigrant miał dość Manchesteru i zażądał deportacji do rodzinnego Iranu
 Czytaj następny artykuł:
UE przegłosowała podział uchodźców


// //