Wiadomości
Szokujące dane! Co czwarty jedenastolatek z Birmingham nie potrafi dobrze czytać

Jedna czwarta dzieci z Birmingham kończąc podstawówkę nie potrafi dobrze czytać.
Jedna czwarta dzieci z Birmingham kończąc podstawówkę nie potrafi dobrze czytać. Najnowsze rządowe dane pokazują, że w grupie 15 tys. jedenastolatków, którzy w 2014 roku opuścili szkoły podstawowe, co czwarte dziecko nie reprezentowało właściwego poziomu umiejętności w czytaniu, pisaniu i liczeniu.Z 3.5 tys. uczniów, którzy nie uzyskali odpowiednich ocen, 900 z nich rozpoczęło naukę w szkołach drugiego stopnia z umiejętnościami w czytaniu na poziomie siedmiolatków lub młodszych dzieci.
Do walki z tym negatywnym zjawiskiem włączyła się gazeta „Birmingham Mail”, która we współpracy z fundacją Beanstalk rozpoczęła poszukiwania 60 wolontariuszy mających pomagać dzieciom w nauce czytania.
Chętne do wykonywania tego zajęcia osoby zostaną skierowane do miejskich podstawówek, a tam podczas indywidualnych zajęć będą pomagać uczniom w nauce. Już teraz w ponad 300 szkołach w mieście pracuje nad tym grupa 100 wolontariuszy.
Ostatnia aktualizacja: środa, 19 sierpnia 2015 09:00
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Pilne ostrzeżenie dla Polaków jadących do Wielkiej Brytanii. Są problemy…

Potężne opady śniegu nadciągają nad Wielką Brytanię. Nawet 30 cm śniegu …

Ryanair tnie połączenia. Zmiany uderzą w popularne kierunki

Śnieg zamyka lotnisko, szkoły i drogi w regionie Birmingham

Mobilne punkty odbioru odpadów w Birmingham. Terminy i miejsca na począt…