Wiadomości
Ponad połowa Brytyjek ma problemy z alkoholem

Dane zgromadzone przez Global Drug Survey 2015 pokazują, że ponad połowa Brytyjek i około dwóch trzecich Brytyjczyków ma problem z alkoholem. Są albo alkoholikami, albo znajdują się w grupie ryzyka.
Dane zgromadzone przez Global Drug Survey 2015 pokazują, że ponad połowa Brytyjek i około dwóch trzecich Brytyjczyków ma problem z alkoholem. Są albo alkoholikami, albo znajdują się w grupie ryzyka.Podczas badania zebrano informacje z 50 krajów świata. Okazało się, że wśród kobiet Brytyjki zajmują piąte miejsce, a wśród mężczyzn Brytyjczycy uplasowali się na szóstej pozycji w gronie najczęściej pijących narodów. Pierwsze lokaty należą do Irlandii i Polski - informuje Express.
Po ujawnieniu tych wyników aktywiści społeczni apelują, by rozpocząć działania mające na celu zmianę przyzwyczajeń alkoholowych, bo nie może być tak, że 55 proc. kobiet i 63 proc. mężczyzn ma z tym problem. Wyniki te pokazują, że alkoholizm nie może być postrzegany jako problem jednostki, ale całej populacji, a brak odpowiedniej reakcji sprawi ogromne trudności w przyszłości.
Już wcześniej ujawniono, że koszty leczenia alkoholizmu w Wielkiej Brytanii sięgają 4.9 mld funtów rocznie, w ciągu godziny wydawanych jest na ten cel 550 tys. funtów.
Data utworzenia: wtorek, 09 czerwca 2015 07:17
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania ogłasza zmiany w bank holiday na 2026 rok. Pojawił się d…

Ryanair uruchamia 5 nowych tras z Wielkiej Brytanii, w tym loty do Polsk…

Kolejny duży bank w Wielkiej Brytanii zamyka oddziały. W kwietniu znikni…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w zwolnieniach lekarskich

Wielka Brytania wprowadza nowe prawa dla pracowników. 8 kluczowych przep…

9-letnia dziewczynka zginęła w wypadku w Birmingham. Policja zatrzymała …

Wielka Brytania podnosi wypłaty o 575 GBP rocznie. Ponad 12 milionów osó…