Wiadomości
Dzieci urodzone pomiędzy kwietniem a sierpniem mogą rozpocząć naukę w szkole rok później

Rodzice dzieci, które urodziły się pomiędzy kwietniem a sierpniem mają prawo opóźnić posłanie swoich pociech do szkoły. Jednak zdarza się, że władze samorządowe w takich przypadkach zmuszają ich, by dzieci opuszczały przedszkole i od razu szły do pierwszej klasy.
Rodzice dzieci, które urodziły się pomiędzy kwietniem a sierpniem mają prawo opóźnić posłanie swoich pociech do szkoły. Jednak zdarza się, że władze samorządowe w takich przypadkach zmuszają ich, by dzieci opuszczały przedszkole i od razu szły do pierwszej klasy.Eksperci uważają, że dzieci urodzone pomiędzy kwietniem a sierpniem gorzej radzą sobie w szkole, bo są najmłodsi w klasie i nie nadążają za starszymi. W ich przypadku jest także większe prawdopodobieństwo, że będą prześladowane przez innych uczniów.
Aby tego uniknąć wielu rodziców zwraca się z prośbą o przesunięcie rozpoczęcia edukacji ich pociech o rok. Urzędy miejskie powinny na to zezwalać, ale często odmawiają im tego prawa. Zjawisku chcą przyjrzeć się rządzący, bo zdarza się, że urzędnicy nakazują wysłanie dziecka, które ma rozpocząć naukę rok później, od razu do pierwszej klasy, omijając zerówkę i wtedy, mimo prób rodziców, jest ono nadal najmłodsze w klasie.
Takie działanie jest także sprzeczne z wytycznymi Departamentu Edukacji mówiącymi o tym, by pozwolić dziecku rozpocząć edukację wtedy, gdy będzie na to gotowe. W tym wypadku dzieci urodzone pomiędzy 1 kwietnia a 31 sierpnia nie muszą iść do szkoły kiedy skończą 4 lata, jeśli jego rodzice uważają, że nie są na to jeszcze gotowe. Mogą one poczekać do momentu kiedy skończy 5 lat.
W sprawie wypowiedziała się sekretarz ds. edukacji Nicky Morgan. Wzięła ona udział w czacie z użytkownikami portalu Mumsnet. Oświadczyła, że rozumie obawy niektórych rodziców i postara się wyjść im naprzeciw, jeśli konserwatyści nadal będą u władzy.
Data utworzenia: środa, 29 kwietnia 2015 10:55
-
Ostatnia aktualizacja: środa, 29 kwietnia 2015 10:01
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Trzech przestępców z zakazem wstępu do Newtown | Czytaj następny artykuł: Nigel Farage: imigranci z Afryki zagrażają naszej cywilizacji |
Gorące Tematy

Miliony osób w Wielkiej Brytanii zyskają całodobowe darmowe przejazdy au…

Brytyjska sieć supermarketów oferuje w poniedziałki owoce i warzywa za p…

Polacy w Wielkiej Brytanii mogą stracić dostęp do zasiłków. Settled stat…

Burze i gwałtowne ulewy uderzą w Wielką Brytanię. Met Office wydało ostr…

HMRC ostrzega rodziców w Wielkiej Brytanii. Ważny termin upływa 31 sierp…

Ulewy i burze nad Wielką Brytanią. Jest ryzyko gwałtownych podtopień

Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii mocno wzrosną. Najwyższy poziom …