Wiadomości
Polacy nie chcą wracać do kraju
Polacy nie chcą wracać do kraju, wysyłają też coraz mniej pieniędzy do Polski, bo wolą sprowadzić do siebie rodziny.
Polacy nie chcą wracać do kraju, wysyłają też coraz mniej pieniędzy do Polski, bo wolą sprowadzić do siebie rodziny. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez NBP, mówienie o masowych powrotach jest nieuzasadnione. Emigranci wola pracować za granicą, kupić dom i sprowadzić swoje rodziny z Polski. Badanie zostało przeprowadzone na 5 tys. emigrantów z 4 głównych kierunków wyjazdów: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii i Holandii.
Na Wyspach na stałe chce zostać 54 proc. Polaków, a jeszcze w 2012 r. w Wielkiej Brytanii było ich 45 proc., w Irlandii – 34 proc. I choć w przypadku Niemiec i Holandii w 2 lata ten odsetek spadł (odpowiednio: z 42 i 37 proc.), to i tak planuje tam zostać 40 i 34 proc.
Niedawno Polskie media podały również informacje, że w tym roku do 6,4% wzrósł odsetek osób, które planują wyjazd z Polski. W 2014r. było ich 5%. To oznacza, że zdecydowanych na emigrację jest o 250 tys. osób więcej niż w roku ubiegłym.
wtorek, 28 kwietnia 2015 11:16
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące kierowców w regionie Midlands ukaranych na autostradzie M6 mimo …
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Od s…
Wielka Brytania: HMRC zacznie pobierać pieniądze bezpośrednio z kont ban…
Setki tysięcy pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają podwyżkę wynagro…
Wielka Brytania wprowadza nowe pieniądze. Dziś trafiły do obiegu
Podwyżka płacy minimalnej może pogłębić bezrobocie wśród młodych w Wielk…
Wielka Brytania przygotowuje się na wichury do 120 km/h i ulewne deszcze…






