Wiadomości
Tesco zwolni 10 tys. pracowników

Pracownicy zatrudnieni przez Tesco mają powody do obaw. Firma ogłosiła właśnie, że zamierza zwolnić 10 tys. osób.
Pracownicy zatrudnieni przez Tesco mają powody do obaw. Firma ogłosiła właśnie, że zamierza zwolnić 10 tys. osób.Sytuacja, w której znalazło się Tesco jest bardzo zła. Rok 2014 przyniósł jej ogromne kłopoty – spadła sprzedaż, wartość akcji, a w dodatku prowadzone jest śledztwo w sprawie zdefraudowania ogromnej sumy pieniędzy – 263 mln funtów. Szczególnie ta ostatnia kwestia mocno nadszarpnęła reputację sieci.
W związku z tym Dave Lewis, który w zeszłym roku objął kierownictwo nad Tesco planuje zmiany. Zwolnionych zostanie 6 tys. osób zatrudnionych w biurach i sklepach. Zlikwidowane zostaną także etaty menadżerskie stworzone w placówkach Tesco. Zamknięta zostanie siedziba główna znajdująca się w Cheshunt w Hertfordshire - pisze Daily Mail.
Decyzją o zwolnieniach ogłoszono zaledwie dwa tygodnie po informacji o przeznaczeniu do likwidacji 43 najmniej dochodowych sklepów sieci, co przyczyni się do utraty pracy przez 2 tys. osób.
Data utworzenia: poniedziałek, 16 lutego 2015 07:32
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Tysiące klientów w Wielkiej Brytanii otrzymają zwrot pieniędzy. Nie trze…

Obywatele UE dostają zasiłki i darmowe zakwaterowanie w Wielkiej Brytani…

Katastrofa kolejowa w Wielkiej Brytanii. Nie żyje maszynista, dziesiątki…

Kolejne polskie lotnisko zniosło limit płynów. Skorzystają także podróżn…

Dwa pociągi zderzyły się w Wielkiej Brytanii. Są ranni, trwa ogromna akc…

DWP kończy wypłaty 414 GBP miesięcznie. Ważny termin dla tysięcy osób w …

Kupno domu w Wielkiej Brytanii ma być łatwiejsze. Rząd ogłosił ogromne z…