Wiadomości
H&M wśród firm ukaranych za zaniżanie pensji pracownikom

Brytyjski urząd skarbowy ujawnił listę 37 firm, które zostały ukarane za oferowanie pracownikom stawki godzinowej niższej, niż obowiązująca minimalna krajowa.
Brytyjski urząd skarbowy ujawnił listę 37 firm, które zostały ukarane za oferowanie pracownikom stawki godzinowej niższej, niż obowiązująca minimalna krajowa. Takimi działaniami rząd chce wyeliminować nieprawidłowości i sprawić, by firmy wypłacały swoim pracownikom przynajmniej minimalną stawkę, która wynosi obecnie £6.50 na godzinę - pisze Standard Evening.
Wśród ukaranych za łamanie prawa przedsiębiorstw znalazł się szwedzki H&M, który jest największym na świecie sprzedawcą ubrań. Firma była winna każdemu z 540 pracowników po £2,605. Jej władze tłumaczą, że niedopłaty to efekt błędu komputerowego i wszyscy zatrudnieni otrzymali już swoje wynagrodzenia we właściwej kwocie.
Oprócz H&M ukarane zostały także takie firmy jak Welcome Break – była winna 19 pracownikom £1,318.70; firma deweloperska Kings Group z Hertfordshire, która nie wypłaciła właściwych wynagrodzeń 43 pracownikom na łączną kwotę £53,808.91; miała także długi w wysokości £26,893.43 wobec 49 osób zatrudnionych w agencji nieruchomości, która stanowi część tej samej firmy.
Wszystkie 37 przedsiębiorstw zapłaciło w sumie ponad 51 tys. funtów kar.
Data utworzenia: czwartek, 15 stycznia 2015 12:32
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Zwolnienia w fabryce Cadbury – pracownicy otrzymają 100tys. funtów odprawy | Czytaj następny artykuł: Apel do ofiar ataku w Birmingham o zgłoszenie się na policję |
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozda darmowe domowe baterie. Rachunki za prąd mogą spaś…

Najbiedniejsze miasta w Anglii. Birmingham awansowało na 2. miejsce

Ryanair, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręcznego

easyJet uruchamia trzy nowe trasy z Wielkiej Brytanii

15-latek postrzelony w parku w Birmingham. Policja zwiększa liczbę patro…

Szef Ryanaira ostrzega pasażerów. Samolot odleci, nawet jeśli utkniesz w…

Brytyjski bank rozdaje 225 GBP za zmianę konta. Zostało już tylko kilka …