Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rząd znosi podatek i cło na bilety lotnicze dla dzieci

Rodziny, które latają za granicę od przyszłego roku zaoszczędzą na biletach. Kanclerz Osborne ogłosił właśnie nowe regulacje dotyczące podatków i ceł obowiązujących w usługach lotniczych.

Od 1 maja 2015 roku przestanie obowiązywać podatek powietrzny od dzieci do 12. roku życia. Z kolei od marca 2016 roku bilety w klasie ekonomicznej dla dzieci poniżej 16 lat nie będą zwierały cła. Linie lotnicze zostały także zobowiązane do wyszczególnienia na bilecie kwoty przeznaczonej na opłaty paliwowe.
 
Zmiany oznaczają przykładowe oszczędności w wysokości 213 funtów dla pięcioosobowej rodziny, która udaje się na Florydę.

Ulgi nie będą obowiązywały na bilety w klasach ekonomicznej premium, biznesowej oraz pierwszej. Na razie nie wiadomo także, czy osobom, które wykupiły już bilety na loty po 1 maja 2015 roku pieniądze zostaną zwrócone.

W ogłoszonym planie budżetowym na przyszły rok jest także zapis o zniesieniu od 1 kwietnia 2015 roku dwóch najwyższych, w czterostopniowej skali, stawek cła dla pasażerów lotniczych.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Video: Dwie kobiety ukradły staruszce torebkę w sklepie w Walsall
 Czytaj następny artykuł:
47-letni Polak zamordował nożem byłą kochankę